IMG_3653

O MNĚ

Ahoj, jmenuji se Simona Ševčíková.

Jsem maminkou dvou báječných dětí, Adámka a Julinky. 🙂 A právě díky nim jsem se dostala k tomu, co právě dělám a co mě neskutečně baví. 🙂

Když se Adámek narodil, nebylo to vůbec jednoduché. Všechno bylo nové a strašně jsem se bála, jak to všechno zvládnu. Nevěděla jsem ani, jak miminko správně přebalit, jak vykoupat, o správném nošení jsem nevěděla vůbec nic a kojení pro mě byla jedna velká alchymie. 🙂 Měla jsem z toho všeho veliký strach a vše bylo formou pokusů a omylů a já se začala postupně učit jak zacházet s miminkem.

Měli jsme problém s kojením a tak jsme začali navštěvovat jedno dětské centrum, kde jsme postupem času jednou týdně plavali. Když byl Adámek malý, tak jsme chodili i na dětské masáže, do poradny psychomotorického vývoje a později pak do cvičení. Tady jsem se poprvé setkala s pojmy jako je psychomotorický vývoj dětí, správné nošení dětí, masáže dětí, vaničkování, denní režim, péřová peřinka a pod. A vše jsem se učila za pochodu a moc mě mrzelo, že jsem takové informace neměla ještě před narozením Adámka.

Julinka se nám narodila po 2,5 letech, vše bylo jednodušší, protože už jsem měla nějaké znalosti a zkušenosti a tolik jsem se nebála. A s dvěma malými dětmi nebylo ani tolik času nad věcmi moc přemýšlet.:-) Ale i přesto jsem spoustu věcí nevěděla a ve spoustě věcí jsem tápala. I přesto všechno jsme nakonec s Julinkou museli chodit na rehabilitace.

Kdybych tenkrát měla znalosti a zkušenosti, které mám nyní nebo kdybych hned věděla, koho se zeptat, na koho se obrátit, tak by ten začátek nemusel být tak těžký a vše by bylo jednodušší. Protože dobrý začátek je tak důležitý.:-) Jak pro mimonko, tak pro maminku, tatínka, sourozence a celou rodinu.

Ve chvíli, když jsem se dostala k tomu, co nyní dělám, mně strašně mrzelo, že jsem veškeré informace neměla už dříve, když děti byly malé. Proto jsem se rozhodla touto cestou dále pomáhat ostatním rodičům a dětem a předávat své zkušenosti a znalosti nastávajícím i současným rodičům. Aby věděli, jak správně podporovat vývoj miminka, jak předcházet bolení bříška, jak miminko správně nosit a v pozdějším věku jak dále děti motivovat ke správnému vývoji a rozvíjet naše děti po všech stránkách a utužovat s nimi vztah a trávit efektivně každou minutu jejich společného života.

Není totiž nic krásnějšího než smysluplně využít strávený čas s našimi dětmi. 🙂